Konsultacja psycholoigczna

Czym jest konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna jest dobrym wyborem dla osób, które nie mają pewności, jaka forma wsparcia jest im potrzebna albo chcą po prostu skorzystać z jednorazowego spotkania z psychologiem. W jego trakcie masz okazję do podzielenia się swoimi trudnościami oraz zastanowienia się, co dalej. Wsłuchując się w Twoją historię oraz poznając związane z nią potrzeby, uczucia i wątpliwości, pomogę Ci zdecydować, jakie podjąć kroki oraz z jakiej formy pomocy skorzystać, jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę.

Konsultacja psychologiczna – jak wygląda spotkanie?

Konsultacja psychologiczna opiera się na rozmowie i jest to zazwyczaj pierwsze spotkanie z psychologiem. W jego trakcie mam okazję aby wstępnie poznać Twoją sytuację oraz trudności, których doświadczasz. Jednocześnie jest to również czas, kiedy możesz poznać mnie jako człowieka, specjalistę, oraz zapoznać się z moim sposobem pracy. Ewentualny stres czy dyskomfort, który może towarzyszyć pierwszemu spotkaniu jest naturalny – w końcu dzielenie się swoimi trudnościami z obcą osobą, może nie być łatwe. Moim zadaniem jest zadbać o to, abyś podczas spotkania czuł się komfortowo. Pamiętaj również, że zawsze możesz liczyć na pełną akceptację oraz poufność.

Ilość konsultacji zależy od potrzeb danej osoby, zwykle wynosi od 1 do 3, a pojedyncze spotkanie trwa 50 minut. Po ich zakończeniu możesz ocenić czy znalazłeś / – aś już odpowiedzi na swoje pytania, czy może chciałbyś / – abyś kontynuować współpracę. W takim wypadku pomogę Ci zdecydować, jaka forma pomocy będzie najlepiej dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Konsultacja psychologiczna – kiedy warto skorzystać?

Konsultacja psychologiczna jest dla każdego, kto doświadcza trudności, cierpienia bądź pragnie zmienić coś w sobie albo swoim życiu.

Warto z niej skorzystać kiedy:

  • znajdujesz się w trudnej sytuacji, w której nie wiesz co zrobić,
  • doświadczasz trudności, które cię przytłaczają,
  • pragniesz zmienić coś w swoim życiu, ale nie wiesz jak,
  • potrzebujesz z kimś po prostu porozmawiać,
  • czujesz się przerażona / y, bezsilna / y i zrezygnowana / y,
  • chcesz skonsultować się z ekspertem i zasięgnąć fachowej wiedzy.
Jeśli masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości – zapraszam do skorzystania z bezpłatnej 20-minutowej rozmowy telefonicznej.
Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku– Lao Tzu