Terapia

Czym jest terapia?

Terapia jest procesem, w którym człowiek ma możliwość zmiany siebie, swojego życia bądź obu tych sfer jednocześnie. Terapię można metaforycznie określić jako podróż ku zmianie, w której pełnię dla Ciebie rolę przewodnika. Niekiedy jest to podróż w przeszłość i rozmowa o tym, co się już wydarzyło, a ma swoje konsekwencje w teraźniejszości. Innym razem jest to podróż w przyszłość i rozmowa o Twoich obawach oraz o tym, jakbyś chciał / – a, żeby ta przyszłość wyglądała. Może to być również podróż w głąb samego siebie, która pozwoli na lepsze zrozumienie swoich uczuć, myśli, a ostatecznie znalezienie rozwiązania w obecnej sytuacji. Jednym zdaniem jest to proces samodoskonalenia się.

Terapia – jak wygląda spotkanie?

Terapia odbywa się najczęściej w ramach regularnych spotkań 1x w tygodniu, z których każde trwa 50 minut. Bardzo ciężko jest określić ich ilość, gdyż jest ona uzależniona od Twojej sytuacji i potrzeb – czasem wystarczy jedno spotkanie, a kiedy indziej praca trwa kilka-kilkanaście miesięcy. W trakcie tych spotkań stanowię dla Ciebie źródło wsparcia i wiedzy. Terapia składa się z wielu elementów – opiera się m.in. o rozmowę, zadawanie pytań, dzielenie się ekspercką wiedzą oraz stosowanie technik psychologicznych, których celem jest uzyskanie przez Ciebie pożądanej zmiany.

Terapia – kiedy warto skorzystać?

Z terapii warto skorzystać wtedy, kiedy cierpisz, chcesz zmienić swoje życie albo lepiej zrozumieć siebie. Przykładowe sytuacje to:

  • chęć uporania się ze swoimi problemami,
  • uczucie przygnębienia, obniżony nastrój, depresja
  • niskie poczucie własnej wartości,
  • trudności w relacjach z innymi ludźmi, problemy w związku.
  • zaburzenia lękowe, ataki paniki,
  • chęć lepszego kontrolowania trudnych emocji np. złość, frustracja,
  • uczucie samotności, zagubienia,
  • podniesienie jakości swojego życia.

 Jeśli masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości – zapraszam do skorzystania z bezpłatnej 20-minutowej rozmowy telefonicznej.

Nigdy nie jest za późno – za późno by zmienić swoje życie, za późno by być szczęśliwym– T. Harv Eker